INFOLINIA: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:


Na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ukazała się informacja o podziale środków dla samorządów wojewódzkich i powiatowych. Plan finansowy na 2018 rok przewiduje 947 mln przeznaczonych na wsparcie osób niepełnosprawnych. Porównując tę kwotę z rokiem poprzednim odnotujemy wzrost o 17 mln.


Jak wygląda dofinansowanie w PCPR?

Dystrybucją pieniędzy zajmują się Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (PCPR). W tych jednostkach można składać wnioski o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się. Wsparcie dla tego typu zadań wynosi do 95% przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia.


Likwidacja barier architektonicznych

W ramach likwidacji barier architektonicznych wykonywane są inwestycje niwelujące bariery różnic poziomów, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym wykonywanie podstawowych, codziennych czynności i kontaktów z otoczeniem. Są to platformy pionowe (małe windy) dostawiane do schodów zewnętrznych i balkonów, platformy przyschodowe instalowane na klatkach schodowych, krzesełka schodowe montowane na schodach w domach prywatnych czy duże windy dla niepełnosprawnych obsługujące do kilku kondygnacji.


Pomoc i wizje lokalne dla wnioskodawców

Firma Lift Plus PL kolejny rok z rzędu wychodzi naprzeciw potrzebom osób chcących zlikwidować bariery architektoniczne w swoim otoczeniu. Nasi doradcy stacjonarni służą wsparciem i fachową poradą – chętnie porozmawiamy o Państwa problemach i przygotujemy kosztorysy inwestycji, wymagane przy składaniu wniosków do PFRON. Mobilni inżynierzy sprzedaży z kolei są w dyspozycji, by podjechać do Państwa na wizję lokalną i doradzić najlepsze rozwiązanie pod względem technicznym.
 
Pomogliśmy tysiącom osób w całej Polsce odzyskać radość życia bez barier. Pomożemy i Tobie :)

KONTAKT

LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Strażacka 33
42-263 Wrzosowa k. Częstochowy
tel./fax: +48 34 314 03 10, biuro@liftplus.pl

NIP: 5732847661
KRS: 0000490001
REGON: 243435020