Plaformy przyschodowe - przystosowanie placówek

Plaformy przyschodowe - przystosowanie placówek

Coraz więcej instytucji i budynków publicznych dostosowywana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobry zwyczaj placówek publicznych przejmują również prywatne podmioty, które zmieniają swoje siedziby w przyjazne osobom niepełnosprawnym miejsca. Podobne rozwiązania można również wdrożyć w domach osób niepełnosprawnych. Z takich rozwiązań mogą korzystać także osoby starsze, którym sprawia trudność codzienne poruszanie się w domu. 

Najpopularniejszymi rodzajami platform przyschodowych są, w zależności od kwestii architektonicznych, dwa rodzaje

  • poruszające się po torze prostym wewnątrz budynku - typ platform przyschodowych przemieszczających się po szynie w górę i dół. Zajęcie miejsca na platformie sprawia, że ruch w górę lub w dół odbywa się po naciśnięciu pilota znajdującego się bezpośrednio na urządzeniu. Zbudowana jest z dwóch części - stałej, czyli szyny zamontowanej do słupków nośnych lub bezpośrednio do ściany i ruchomej wyposażonej w silnik napędowy. 
  • poruszające się po torze krzywoliniowym - typ platform przyschodowych, w których  szyna posiada dowolny kształt, co pozwala zamontować platformę praktycznie w każdym miejscu. Wewnątrz szyny znajduje się lina nośna. Nad górnym przystankiem, bezpośrednio na szynie zamontowany jest silnik, który ciągnie linę, a ta z kolei łączy się z platformą, przemieszczając ją w górę lub dół. Takie rozwiązanie sprawia, że ruchoma strefa jest mała i lekka. 

Warto pamiętać, że powyższe wersje platform przyschodowych są urządzeniami z możliwością indywidualnego  dopasowania do miejsca ich montażu. Podłoga platform przyschodowych może mieć praktycznie dowolny rozmiar. Istnieje też wiele dodatkowych opcji wyposażenia - siedzisko, automatyczne rozkładana podłoga, wykończenia ze stali nierdzewnej czy aktywna podłoga, a nawet wybór koloru. 

Nasza działalność nie opiera się tylko na sprzedaży i usługach. Specjalizujemy się również w instalacji urządzeń służących przystosowaniu budynków i pomieszczeń dla potrzeb osób z problemami ruchowymi. Nasze realizacje wykonaliśmy już w wielu placówkach, wśród nich znajdują się wdrożenia w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Gorzów, Suwałki, Słupsk, Wrocław, Elbląg, Radom. W ostatnim czasie platformy dla niepełnosprawnych zainstalowaliśmy również w Koninie, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim, Katowicach, Opolu i Lublinie.

INFOLINIA
Opłata za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych
Katalog
Firmowy
Pobierz katalog