"Schodołaz Stairmax: Innowacyjne rozwiązanie dla bezpiecznego pokonywania schodów"

"Schodołaz Stairmax: Innowacyjne rozwiązanie dla bezpiecznego pokonywania schodów"


Schodołaz Stairmax to nowoczesne urządzenie ułatwiające przemieszczanie się po schodach. Dzięki innowacyjnemu designowi i solidnej konstrukcji schodołaz zapewnia bezpieczne i wygodne pokonywanie każdego stopnia. To idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim. Schodołaz Stairmax staje się coraz popularniejszym wyborem na rynku i nie powinno to nikogo dziwić, bo skrywa on w sobie tajemnicę, która sprawia, że jest on znakomitym wyborem dla osób oczekujących od urządzenia niezależności i nienagannej pracy.


Zalety Schodołazu Stairmax dla osób z ograniczoną mobilnością

Główną i niepodważalną zaletą schodołazu Stairmax jest możliwość jego obsługi przez osobę niepełnosprawną. Nie do wiary prawda? A jednak! Schodołaz Stairmax to jedyny samoobsługowy schodołaz na świecie, a jego użytkowanie jest banalnie proste, ale o tym opowiemy w następnym akapicie. 


Schodołaz Stairmax jest rodzajem schodołazów gąsienicowych, gwarantując tym samym bezpieczeństwo osobie niepełnosprawnej i trwałość urządzenia. Z kolei gąsienice te napędzane są przez elektryczny silnik, funkcjonujący dzięki dwóm akumulatorom, umożliwiając niemal nieprzerwaną pracę. Stairmax może pracować pod maksymalnym kątem nachylenia 35 stopni i obsłużyć aż 20 kondygnacji. Schodołaz sporo udźwignie, bo 130 kg, oczywiście uwzględniając wagę wózka oraz jego właściciela. 


Schodołaz samoobsługowy Stairmax waży 54kg, a więc jest stosunkowo lekki. Do tego jest ergonomiczny i z powodzeniem zmieści się w bagażniku samochodowym, dając osobie niepełnosprawnej możliwość użytkowania go zawsze wtedy, gdy osoba ta go potrzebuje. Zewnętrzne czy wewnętrzne schody nie stanowią wyzwania dla modelu Stairmax. Materiały, z których został wykonany, sprawiają, że może jest on użytkowy, nawet gdy pada deszcz.


Jak działa innowacyjny Schodołaz Stairmax?

Jak wspominaliśmy, osoba niepełnosprawna może w pełni samodzielnie użytkować schodołaz Stairmax i jest to dla niej niezwykle proste. Wystarczy odblokować urządzenie, przekręcając kluczyk w stacyjce. Następnie wjeżdżając tyłem dopasować się do rur adaptacyjnych, łapiąc za uchwyty i przechylając się do tyłu. Kolejno uchwyty te zostają zablokowane, a wózek zostaje opuszczony delikatnie w dół, wysuwając tym samym kółko wspomagające podjazd schodołazu do schodów. Następnie podjeżdżając tyłem do stopni, włączamy przełącznik podnoszenia, dopasowując schodołaz wraz z wózkiem inwalidzkim do schodów. W tym momencie Stairmax sam zaczyna sunąć po schodach, a osoba niepełnosprawna wraz z wózkiem inwalidzkim wygodnie zajmuje miejsce na schodołazie, podążając na dowolną kondygnację.
Dodatkowo osoba użytkująca schodołaz sama rozłoży go na części, umieści w bagażniku samochodu, a gdy będzie on potrzebny, również złoży go, by z niego korzystać. Jak się pewnie domyślasz, są pewne wymagania, aby osoba niepełnosprawna mogła w pełni samodzielnie korzystać z modelu Stairmax. Mianowicie ważne jest, by użytkownik miał sprawne ręce oraz tułów. Istotne jest także, aby przy schodach znajdowała się chociaż jedna barierka, a podest pomiędzy biegiem schodów miał szerokość minimum 1 metra.


Porównanie kosztów instalacji Schodołazu Stairmax z tradycyjnymi rozwiązaniami

Schodołaz Stairmax to zdecydowanie rozwiązanie korzystne finansowo. Rozważając wybór pomiędzy windą dla osób niepełnosprawnych, krzesełkiem schodowym, a schodołazem, to właśnie schodołaz jest najtańszy. Dla porównania winda schodowa naszej produkcji Jura 14.10 to wydatek rzędu 50 tys. zł netto, a cena schodołazu Stairmax rozpoczyna się od 35 tys. Zł. Przy czym zakup windy to też dodatkowe prace budowlane, opłaty konserwacyjne. Koszt schodołazu kończy się na jego zakupie. 

 
Warto także pamiętać, że bez względu na wybór urządzenia, które pozwoli osobom mającym trudności w poruszaniu się pokonać schody, jest możliwość uzyskania na niedofinansowania. Osoby te mogą liczyć na wsparcie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie można uzyskać na zakup samego sprzętu, a także na prace adaptacyjne, umożliwiające zainstalowanie sprzętu dla osób niepełnosprawnych.


Dlaczego warto zainwestować w Schodołaz Stairmax?


Schodołaz Stairmax jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie przede wszystkim na schodach prostych nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jest on także doskonałym wsparciem dla osób niepełnosprawnych, ze względu na umożliwienie im samodzielnego użytkowania schodołazu Stairmax. Nie zajmuje on także dużo miejsca, pozwalając na swobodny jego transport i schowanie go w momencie, gdy schodołaz będzie niepotrzebny. Ważne jest też to, że nasza firma zapewnia przyszłemu właścicielowi i użytkownikowi schodołazu szkolenie z użytkowania sprzętu, które pomimo tego, że jest banalne stanowi niezbędną bazę do korzystania z modelu Stairmax.

Galeria

INFOLINIA
Opłata za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych
Katalog
Firmowy
Pobierz katalog